קבוצת צבע הדברים נוצרה לפני למעלה מעשרים שנה בבית שרת בגבעתיים. זוהי קבוצה שמונה למעלה ממאה אמנים שמגיעים מכל  רחבי הארץ. ביניהם בוגרי בתי ספר לאמנות כמו בצלאל, אבני והמדרשה לאמנות בבית ברל.  במקביל ללימודי האמנות והעיסוק באמנות, רובם עסקו במקצועות אחרים.

הקו האמנותי המוליך את העקרונות של היצירה בסדנת האמנים הוא שהדימוי, או האובייקט, אינם נושא הציור. במילים אחרות - האמן אינו מתאר מציאות אובייקטיבית אלא עוסק בציור מופשט עם דימויים סמי פיגורטיביים מתוך עולמו הפנימי.

אחת לשנה מתקיימת בנמל יפו תערוכה גדולה מתוך יצירות נבחרות של היוצרים בקבוצה. בנוסף, מיטב היצירות של הקבוצה הוצגו בגלריה Jade בשנגחיי שבסין, בגלריה הלאומית בעיר רוס בבולגריה, בגלריה Binns בויליאמסבורג, וירג'יניה. עבודות של האמנים מוצגות בקביעות באוספים פרטיים בארץ ובעולם.

 

"הציור הינו אמנות המתארת חוויה חושנית במונחים של פני השטח, כאשר אמצעי הציור הוא צבע - כשטח ובקו. הצייר מעביר ליצירה את התפיסה החושית של חוויותיו, על ידי אימון  מתמיד הוא לומד כיצד להשתמש באמצעים העומדים לרשותו. אין לכך חוקים קבועים. החוקים ליצירה מסוימת נוצרים תוך כדי עבודה הנובעת מתוך אישיותו של היוצר. וכך, מתוך הטכניקה ומן הנושא ניתן להבחין בחוקיות המצויה ביצירה הגמורה, אך לעולם לא ניתן לבנותה לפי חוקים קבועים מראש.

ההנאה החושנית ממה שקולטת העין היא הדחף הראשוני לכל יצירת אמנות. עם המצאת הצילום השתחרר הציור מתפקידו המסורתי כמתאר את המציאות במדויק, וכך זכה בחופש הביטוי המקורי שלו.

החוויה החושנית ניכרת בתנופה צורנית וזו  מועברת באופן אימפולסיבי אל משטח הציור. הפסרספקטיבה כאמצעי עזר הופכת לחלק מן הקומפוזיציה, ההתמסרות המוחלטת לחוויה תוך כדי עבודה מולידה את יצירת האמנות." - ארנסט לודויג קירשנר 


ברוריה הסנר - אוצרת ומובילת הקבוצה

  contact@matterofcolor.net -   לקשר איתנו

?מהי קבוצת צבע הדברים